Mallorca pláže: klenoty stredozemného mora

Vitajte v krajine, kde sa stretáva krása prírody so španielskym temperamentom – v Mallorke! Táto nádherná stredozemská destinácia je známa nielen svojou pôsobivou kultúrou a históriou, ale aj úchvatnými plážami, ktoré pritahujú návštevníkov z celého sveta. Ak túžite po slnku, piesku a modrom mori, Mallorca pláže vám ponúkajú všetko, čo si môžete priať.

Palma de mallorca pláže: skvosty v blízkosti

Keď sa hovorí o plážach na Mallorke, nemôžeme nezmieniť o tých, ktoré sa nachádzajú pri hlavnom meste, Palma de Mallorca. Tieto pláže sú lahodným spojením mestskej atmosféry a prírodného krásy.

Playa de Palma je jednou z najobľúbenejších pláží v okolí. S jemným pieskom a plytkým vodným pruhom je ideálna pre rodiny s deťmi. Pri pláži nájdete množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov, vďaka čomu máte všetko po ruke pre dokonalý deň na slnku.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je Cala Major, pláž nachádzajúca sa len kúsok od centra mesta. Táto zátoka obklopená skalami vám poskytne pocit súkromia a pokojného oddychu pri mori.

Mallorca plaze: krásy celého ostrova

Mallorca však ponúka omnoho viac než len pláže v okolí Palmy de Mallorca. Pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve a objavovaní, existuje množstvo úchvatných pláží na celom ostrove.

Na severe ostrova môžete nájsť pláž Playa de Muro, ktorá je známa svojimi pôsobivými dunami a čistými vodami. Je to miesto, kde môžete relaxovať a zapojiť sa do vodných športov.

Ak sa vyberiete na juh ostrova, objavíte pláž Es Trenc, známu svojou divokou krásou a tyrkysovými vodami. Toto miesto je skutočným rajom pre milovníkov prírody a oddychu.

Pláže mallorca: skryté poklady

Okrem známych pláží existujú na Mallorke aj tajomné a skryté zákutia, ktoré stojí za to objaviť. Ak máte radi dobrodružstvo, vydejte sa na prieskum a objavte pláže, ktoré nie sú také bežné, ale rozhodne stojí za návštevu.

Cala Varques je jednou z takýchto pláží. Táto skrytá zátoka je doslova ukrytá medzi skalami a lesmi. Cesta k nej síce nie je jednoduchá, ale výhľad na jasne modré more a útesy určite stojí za námahu.

Pláže na Mallorke ponúkajú niečo pre každého. Nech už preferujete rušné pláže s množstvom zábavy alebo radšej tiché, osamelé zátoky, tento ostrov má všetko, čo potrebujete pre dokonalú letnú dovolenku.

1. Kedy je najlepší čas navštíviť pláže na Mallorke?

Najlepší čas na návštevu je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné, ideálne pre kúpanie a opaľovanie.

2. Aké sú možnosti ubytovania v blízkosti pláží?

V okolí pláží nájdete množstvo hotelov, apartmánov a rekreačných domov, ktoré sa prispôsobia vašim preferenciám a rozpočtu.

3. Sú pláže na Mallorke vhodné pre rodiny s deťmi?

Áno, mnohé pláže, najmä Playa de Palma, sú vhodné pre rodiny s deťmi vďaka plytkým vodám a prítomnosti zábavných možností.

4. Aké aktivity je možné na plážach vykonávať?

Okrem kúpania a opaľovania môžete na plážach Mallorky vychutnávať vodné športy, prechádzky pozdĺž pobrežia a relax v reštauráciách pri mori.

5. Je potrebné si so sebou priniesť plážový osuškový uterák?

Áno, odporúča sa mať so sebou osuškový uterák, pretože mnohé pláže neponúkajú služby prenájmu.

Pozri tiež:

Photo of author

Okin

Vložiť komentár