Playa de amadores: pôvabný klenot na pobreží gran canarie

Vitajte na nášho sprievodcu krásnym a očarujúcim miestom na Pobreží Gran Canarie – Playa de Amadores. Táto nádherná pláž si získava srdcia návštevníkov svojou bledomodrou vodou, jemným zlatistým pieskom a úchvatnými výhľadmi. V našom článku vám predstavíme všetko, čo potrebujete vedieť o tejto klenote na Kanárskych ostrovoch.

Zázračný pôvod názvu

Názov „Playa de Amadores“ pôvodom pochádza z španielskeho výrazu pre „Pláž Milovníkov“. A veruže, táto pláž je miestom, kde sa dajú zažiť okamihy nekonečnej romantiky a oddychu. Svoje meno si získala nielen pre svoju krásu, ale aj pre nádherné západy slnka, ktoré čarujú všetkých návštevníkov.

Prírodné poklady pláže

Playa de Amadores nie je len miestom pre dovolenkovú oddychovku, ale aj prírodným zázrakom. Biela piesočnatá pláž je umiestnená v malom zálive, chránenom pred vlnami, čo z neho robí ideálne miesto pre plávanie a relaxáciu. Krištáľovo čistá voda je skvelá na šnorchlovanie, pričom morský život je neskutočne pestrý a zaujímavý.

Možnosti zábavy a relaxu

Okrem slnenia na pláži a kúpania sa v mori ponúka Playa de Amadores aj rôzne možnosti zábavy a relaxácie. Pozrite sa na prechádzky po malebnom nábreží, kde nájdete reštaurácie, bary a obchody so suvenírmi. Je to skvelé miesto na ochutnávanie miestnych špecialít a nákup suvenírov pre svojich blízkych.

Raj pre vodných športových nadšencov

Ak ste nadšenec vodných športov, Playa de Amadores vám nesklame. Môžete si vychutnať plachtenie na jachte, jazdu na vodnom skútri, či dokonca skúsiť paraglajding s výhľadom na pobrežie. Táto pláž poskytuje ideálne podmienky pre rôzne adrenalinové zážitky.

Akčného plážového volejbalu

Pre tých, ktorí si radi zahrávajú šport na pláži, Playa de Amadores má pripravené plážové volejbalové ihrisko. Je to skvelý spôsob, ako si zahrať s priateľmi alebo rodinou a zároveň sa pobaviť na slnku a vo vode. Volejbal na piesku vám prinesie nielen zábavu, ale aj nových priateľov.

Nezabudnite si so sebou priniesť:

  • Slnečné okuliare a opaľovací krém
  • Plážový uterák a kúpacie doplnky
  • Šnorchel a plavecké potreby
  • Športovú výbavu pre aktivity na pláži

Faqs – často kladené otázky

Ako sa dostanem na Playa de Amadores?

Playa de Amadores sa nachádza na juhu Gran Canarie. Môžete sa sem dostať taxíkom, autobusom alebo prenajať si auto na prieskum ostrova.

Existujú nejaké plážové bary?

Áno, pláž ponúka niekoľko plážových barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať osviežujúce nápoje a miestne špeciality.

Je vhodná pre rodiny s deťmi?

Áno, pláž je vhodná pre rodiny s deťmi. Plytká voda a jemný piesok robia z tejto pláže ideálne miesto pre malých návštevníkov.

Potrebuje sa pláž rezervovať vopred?

Rezervácia nie je nutná, no v období veľkej návštevnosti by bolo dobré prísť skôr, aby ste si zabezpečili dobré miesto na relax.

Dá sa tu dobre šnorchlovať?

Áno, Playa de Amadores je skvelým miestom na šnorchlovanie. Morský svet je bohatý a pestrý, takže si prinesiete skvelé zážitky zo šnorchlovania.

Pozri tiež:

Photo of author

Okin

Vložiť komentár